След три месеца без загуба, Владо и Матей бяха надиграни от Венци и Христо
След три месеца без загуба, Владо и Матей бяха надиграни от Венци и Христо / netinfo

„Българският” тим на Итас Диак Тренто претърпя първа загуба за последните три месеца в италианската Серия А1. Съставът воден от Радостин Стойчев за последно загуби на 26 декември 2007 година от Сислей Тревизо. След 10 поредни успеха и изкачване до върха във волейболния шампионат на Ботуша, тимът на Владо Николов и Матей Казийски бе надигран от Копра Пиаченца, където играят българите с италиански паспорти Христо Златанов и Венци Симеонов.

Тренто бе победен от Пиаченца с 3:2 гейма (25:23, 23:25, 25:16, 23:25, 15:13) в мач от 11-тия кръг на пролетния дял. За 140 минути пред 3300 зрители като домакини Златанов и Симеонов трудно стигнаха до тази своя 15 победа, а за Тренто това се оказа едва 4-то поражение от 24 мача.

За Тренто Владо Николов реализира уникалните, но недостатъчни за успех 30 точки (5аса, 55% атака, 3 блокади), Матей Казийски записа 17 точки (2 аса, 42% атака, 57% посрещане, 1 блок), Смилен Мляков и Васил Стоянов се появиха за малко на полето в третия гейм.

За най-полезен волейболист в срещата бе определен Новица Биелица с 12 точки (4 аса, 6 атаки и 2 блокади). За Пиаченца Христо Златанов завърши с 21 точки (2 аса, 50% атака, 1 блок), Венци Симеонов се отчете с 15 точки (3 аса, 2 блокади, 36% атака).

Матей, Владо, Смилен, Васил и компания остават лидери с 56 точки, на 4 от Куньо, докато Пиаченца са 6-ти с 43 точки.

В индивидуалната класация за най-добрите реализатори в Италия, с тези 30 точки, Владо Николов се изкачи на четвърто място, като се изравни с третия Матей Казийски. И двамата българи имат по 402 точки, като Матей е играл в 3 гейма повече – 93, а Владо в 90. Втори в това подреждане е Христо Златанов с 422 точки от 96 гейма в 24 мача.