Рейнджърс взе купата
Рейнджърс взе купата / netinfo
Във финалния мач от турнира за Купата Шотландия, който се игра на „Хемпдън парк” първодивизионният Куин ъф дъ Саут се противопостави достойно на елитния Рейнджърс, но но крайна сметка отборът от Глазгоу стигна до победата с 3:2.

Така възпитаниците на Уолтър Смит записаха дубъл, след като по-рано през сезона спечелиха и купата на лигата.

Рейнджърс поведе в резултата в 33-та минута след чудесно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Крис Бойд.

В 42-та минута футболистите от Глазгоу стигнаха до втори гол в срещата, след като Куеяр намери с хубав пас Бийзли, който покачи преднината за гостите.

В началото на второто полувреме отборът от Първа дивизия на Шотландия успя да изравни резултата след голове в 49-та и 52-та минута дело на Тош и Томсън.

Все пак в 73-та минута звездата на Рейнджърс Крис Бойд успя да донесе победата и купата за своя отбор.