Ериксон гледа Мексико и видя фамозен гол на Меси
Ериксон гледа Мексико и видя фамозен гол на Меси / netinfo

Лионел Меси отбеляза страхотен гол през първото полувреме за победата на Аржентина с 4:1 над отбора на Мексико в последен приятелски мач преди световните квалификации в зона Южна Америка.

Николас Бурдисо в 11-та, Макси Родригес в 29-та и Серхио Агуеро в 66-та минута бяха точни за "гаучосите", а почетен гол за Мексико отбеляза натурализираният бразилец Антонио Зиня Нелсон.

Лионел Меси завърши по страхотен начин в 17-та минута за 2:0 едно невероятно отборно разиграване на аржентинците, в което Макси Родригес намери Хулио Крус отляво, а нападателят на Интер даде нисък пас към Серхио Агуеро от другата страна на наказателното поле. Звездата на Атлетико Мадрид подаде незабавно към Меси, който без подготовка изпрати великолепен удар в горния ъгъл на мексиканската врата.

Мачът бе изгледан на живо от новия национален селекционер на мексиканците Свен Йоран Ериксон, който обаче все още не е встъпил в новата си длъжност.