Убедителен старт на Япистрой в зимния турнир в ДКС В. Левски
Убедителен старт на Япистрой в зимния турнир в ДКС В. Левски / Дарик нюз

С хеттрик на Иво Нейков и по едно попадение на Борис Чакъров и Иво Иванов „Япистрой" удари с 5:0 „Устрем" (Масларево) в първия мач от програмата на зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски", игран в четвъртък. Любопитното е, че първата част на срещата от група „Д" завърши без гол, а по- близо до откриване на резултата, чрез Емил Методиев, бяха масларчани. През втората футболистите на „Япистрой", които играха през декември финал на турнира в Горна Оряховица, почнаха да действат комбинативно и стигнаха до категоричен успех.

Още в 5- ата минута Тихомир Милев откри резултата в полза на „Гегитрейд" срещу „Щастливеца" в мач от група „Е". Асистира му бившият етърец Пламен Димиев.

Почти веднага Радослав Аврамов изравни с прецизен удар в левия ъгъл. При следващата атака Даниел Кънчев вкара много красив гол от 20 метра за 2:1 в полза на „Гегитрейд". В 28- ата минута Пламен Димиев фиксира крайното 3:1 със силен шут от самата странична линия.

Много интересен бе двубоят в група „Ж" между „Валда" и "Спортно Велико Търново -1", завършил 2:3. Петте гола паднаха преди почивката. Стефан Хаджикостов доведе нещата още в първите седем минути, но Михаил Кънев намали на 1:2 в 10 -ата. Красимир Тодоров изравни , но в заключителните секунди на полувремето Мюмюн Далоолу изпрати топката в мрежата за 2:3. През втората част битката продължи, но без повече попадения.

В последния мач за деня, от група „З", „Голд" и „Свинските крачета" не успяха да се победят и приключиха при 1:1.  Даниел Цвятков засече с глава центриране от ъглов удар за 1:0 в полза на „златните", а Илия Вачев изравни за „крачетата" пет минути преди края на двубоя.
Програмата днес: 17 ч. „Дени"- „Лозен", 18 ч. „Поликрайще"- „Янтра- 2", 19 ч. „Каталуния"- „К- 2 Подови настилки", „ЕТ Идеал"- „Болярско село".