Танер Халилов вкара четири гола, два отбора с нови победи в зимния турнир
Танер Халилов вкара четири гола, два отбора с нови победи в зимния турнир / DarikNews.bg

Резултатни победи белязаха осмия ден от зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски". Публиката видя 23 гола, а Танер Халилов стана втория състезател вкарал четири в един мач след Георги Каравасилев.

"Ботев- 1921" записа втори успех, надделявайки над „Рейнджърс" с 5:2. Вратарят на рейнджърите Емил Иванов си вкара автогол в 10- ата минута, опитвайки да пресече пас на Енчо Силистрелиев, а при ответната атака Димитър Стефанов изравни с помощта на левия страничен стълб. В края на полувремето Силистрелиев довкара отбита от вратаря топка за 2:1. През второто „Ботев- 21" натисна и в 31- ата минута Емил Георгиев покачи на 3:1. Ивайло Лазаров направи 4:1, а Енвер Силистрелив 5:1. Две минути преди края на мача Людмил Спасов оформи крайното 5:2 със силен удар от границата на наказателното поле.

Във втората среща за вечерта „Алекс ОК" отнесе „Банка ДСК и клиенти" с 5:0. Емрах Шабан откри резултата, като засече с глава топката, подадена му от странично хвърляне. Ивелин Момчилов прибави нови две попадения, при които демонстрира умение да финтира и да стреля силно от движение. Емрах Шабан се разписа за 4:0 в 35- ата минута, а Кирил Борисов фиксира окончателното 5:0 в 37- ата.

С втора победа в турнира се поздравиха и младоците от „Риболовен център", които се спревиха с „Долапчиеви" с 4:1.  Автор на първия гол стана Павлин Калчев в 5- ата минута, а Димитър Петков изравни, като довкара отбилата се от вратаря топка в опразнената врата. В 14- ата мин. след удар на Венелин Петков топката се оплете в краката на Стамен Иванов, който си отбеляза автогол за 1:2.
През втората част бе отсъден и първият наказателен удар в тазгодишната надпревара, реализиран от Иван Иванов за 3:1. Точен за 4:1 бе Венелин Петков.

"Кантона" писа отличен на "Ел Класико" в заключителния мач от осмия ден. Пламен Станчев засече от топката и постави начало на головата фиеста в 13- ата минута. Две минути преди края на първата част Ивайло Трухчев получи пас отляво и покачи на 2:0.
В края на второто полувреме се развихри Танер Халилов, който наниза четири гола, в рамките на последните пет минути и доведе нещата до 6:0.

Тази вечер са мачовете: 17 ч. „Тремол"- „Щастливеца", 18 ч. „Аспирините"- „Болярско село", 19 ч. „Спарта"- „Гегитрейд", 20 ч. „Килифарево"- „Феърплей".