Сико стартира по шампионски в зимния турнир
Сико стартира по шампионски в зимния турнир / Дарик нюз

Най- изразителната победа от началото на тазгодишното издание на зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски" записа отборът на „Кантона", разбивайки със 7:0 „Бумеранг" в мач от група „А". Юлиян Танев откри от дузпа, а после добави и нов гол. С по две попадения се отличиха още Ивайло Трухчев и Иван Киряков, едно вкара Милен Александров.

Спечелилият купа „Прити" в Г. Оряховица през декември „Лас Вегас" бе на път да загуби двубоя си от група „Б" с „Екстрамадура", падайки с 0:2 до почивката. Тодор Колев се разписа два пъти за великотърновци, но през втората част лясковчани се вдигнаха на щурм и чрез Мирослав Петров и Иван Щараков, забил два гола, стигнаха до пълен обрат с 3:2.

Горнооряховският „Кристал" пречупи с 3:1 „Етно" в среща от група „В". Димитър Николов бе точен на два пъти,  като вторият си гол отбеляза с ефектен удар от въздуха. Стоил Геров направи разликата класическа- 3:0, а почетния гол за великотърновци реализира Александър Върбанов, не без помощта на рикушета.

Миналогодишният победител „Сико" тръгна по шампионски, отнасяйки „Белият балет" с 5:0 в мач от група „Г".  Петьо Андреев засече центриране от ъглов удар за 1:0. Последваха по два гола на Слави Велчев и Георги Каравасилев и пропусната от Николай Владимиров дузпа, която можеше да направи разликата още по- внушителна.

Тази вечер програмата предлага двубоите: 17 ч. „Япистрой"- „Устрем" /Масларево/, 18 ч. „Щастливеца"- „Гегитрейд", 19 ч. „Валда"- „Спортно Търново- 1" и 20 ч. „Голд"- „Свинските крачета".