Сико и Алпласт с нови победи в зимния турнир по футбол
Сико и Алпласт с нови победи в зимния турнир по футбол / Sofia Pfoto Agency

Втора победа в група "Г" записа миналогодишния победител в зимния турнир по футбол в ДКС "В. Левски"- "Сико", във вторник. Шампионите удариха с 5:2 тима на ПМГ. Още в 4- ата минута резултатът бе открит от Петър Андреев. До почивката Илиян Илиев покачи на 2:0, а Емил Костадинов намали на 1:2. В 30- ата минута Петър Андреев се разписа за втори път в мача, с удар в десния ъгъл за 3:1. Петър Петров вдигна на 4:1, а съименникът му от ПМГ Петър Петров върна интригата с попадение за 2:4. Три минути преди края на срещата Андреев оформи своя хеттрик, след двойно подаване със съотборник, фиксирайки крайното 5:2. Така той вече има четири гола в турнира и дели първото място при стрелците с още трима други състезатели.

В среща от група "В" "Спортно В. Търново- 2" отнесе с 4:0 горнооряховския "Кристал". Андреев разпечати гостите с помощта на рикушет 120 секунди след началото на мача. В 5- ата минута Йонко Пенев покачи на 2:0, отбелязвайки красиво попадение с удар от въздуха, а три минути след това Стоян Стоянов бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 3:0. През второто полувреме Калоян Георгиев оформи крайното 4:0.

"Алпласт" продължи победния си път в група "Б" пречупвайки с 2:0 "Лас Вегас" (Лясковец). В 6- ата минута Николай Тодоров бе оставен сам в наказателното поле и от воле матира вратарят на съперника за 1:0. Лясковчани, които спечелиха зимния турнир в Г. Оряховица през декември опитаха обрат, но стражът на великотърновци Боян Андонов си бе на мястото. Така дойде 36- ата минута, в която Илиян Димитров отбеляза втория гол от дъгата на наказателното поле.

"Росица" /Поликрайще/ нанесе втора загуба на "Бумеранг" в група "А" в последния двубой от програмата във вторник. В 12-ата минута Владимир Русев откри резултата в полза на тима от горнооряховското село. За „Бумеранг" изгодни положения изтърваха Танер Халилов, Иван Върбанов и Ивайло Иванов. 26 минути след началото на мача Марин Богомилов покачи на 2:0 с далечен шут. "Тимът" на "Бумеранг" отговори с нови пропуски и удар в гредата. Напрежението също си каза думата и се стигна до изблик на нерви, но без сериозни последици. В края на двубоя Георги Бижев се разписа за 3:0, а при ответната атака Илиян Тодоров отбеляза почетно попадение за 3:1.

Програмата тази вечер: 17 ч. „Тотитранс"- „Голд", 18 ч. „Риболовен център"- „Валда", 19 ч. „B&G Power"- „Щастливеца", 20 ч. „Ужас"- „Япистрой".