Рекордна резултатност в седмия ден от зимния турнир, публиката видя 28 гола
Рекордна резултатност в седмия ден от зимния турнир, публиката видя 28 гола / netinfo

Рекордна резултатност беляза седмия ден от турнира по футбол в ДКС „В. Левски". Публиката видя цели 28 гола, като Георги Каравасилев прибави четири в личната си сметка, а Мартин Иванов записа хеттрик.

„Лудата банда" успя да обърне мача с „Афродита флора" до 3:2 след гонитба в резултата. В 7-ата минута Йордан Иванов от „Афродита флора" остана непокрит на метър от дясната греда и вкара за 0:1. В 10- ата Светлин Павлов изравни след самостоятелен пробив през центъра. Александър Върбанов направи 1:2, а минута преди края на първото полувреме Марин Богданов бе точен за 2:2 с помощта на лявата греда. След почивката мачът отиваше към равенство, но в 29- ата минута Светлин Павлов преодоля съперник и „Лудата банда" спечели с 3:2.

Втората среща от програмата се оказа най- резултатната до момента, а Георги Каравасилев даде заявка за голмайсторския приз с четирите гола, които реализира. В първата среща на тима си той се разписа два пъти и вече е с шест попадения. За успеха на „Япистрой" срещу „Автодизел" с 9:1 точни бяха още Калоян Георгиев, Даниел Славчев и Йордан Димитров по два пъти за победителите и Любомир Василев за победените.

Резултатен бе и третият мач, в който „Лайтс" прибави още три точки към актива си, отнасяйки „Санитрейд" с 6:2.  В 17- ата мин. Илиян Димитров завърши триходовата комбинация за 1:0, а в 19- ата Петър Андреев удвои с плътен шут от средна дистанция.
В самото начало на второто полувреме публиката видя пет гола за шест минути. Първо Мартин Иванов направи резултата класически, а при ответната атака Стефан Минков намали на 3:1. Последваха нов наспасяем удар на Мартин Иванов за 4:1 и технично изпълнение на Николай Матев за 4:2. В 26- ата минута Мартин Иванов оформи своя хеттрик, а крайното 6:2 бе дело на капитана на „Лайтс" Станимир Палев.

Последният двубой бе пряк сблъсък за върха в група „А". „Лас Вегас" пречупи с 3:2 „Ботев" /Дебелец/, като мачът бе повторение на декемрийския финал на „Прити къп" в Горна Оряховица. Лясковчани постигнаха втора победа в надпреварата и събраха шест точки. Валентин Койнаков заби два гола през първото полувреме за крайните победители. Дебелчани отговориха в 23- ата минута, чрез Ангел Кънчев, който засече тъч с глава странично хвърляне и намали на 2:1. Пет по- късно Иван Щараков направи 3:1 с асистенция на противников защитник. До края Кънчев успя да върне интригата с попадение за 3:2, но лясковчани удържаха победата.

Тази вечер са мачовете: 17 ч. „Ботев- 21"- „Рейнджърс", 18 ч. „Алекс ОК"- „Банка ДСК и клиенти", 19 ч. „Долапчиеви"- „Риболовен център", 20 ч. „Ел Класико"- „Кантона".