Ние сме шампионите за шести пореден път за Етър-64
Ние сме шампионите за шести пореден път за Етър-64 / Дарик нюз

Хандбалистките на "Етър- 64" за шести пореден път станаха шампионки на България при жените. Възпитаничките на Йонка Генчева не дадоха никакъв шанс на съперничките си от „Бъки", побеждавайки ги три пъти по ред във финалния плейоф. След двата поредни успеха в ДКС "В. Левски", великотърновки триумфираха с титлата в габровската зала Орловец, бурно подрепяни от многобройна агитка от старата столица.

Домакините опитаха всичко, за да измъкнат победа и да върнат интригата във финала, но в крайна сметка трябваше да преглътнат ново поражение и отново да се задоволят със среброто. За разлика от миналата година, когато поне купата влезе във витрината на габровския клуб, през тази и двата трофея пристигнаха във В. Търново. Началото на срещата в събота бе за домакините, които поведоха с два гола на Ковачева. Даниела Коцева обаче върна до 6- ата минута попаденията и се стигна до 2:2. Четири по- касно гостенките вече водеха с 4:5 и до края подържаха преднина в резултата. Първата част приключи при 8:12 за етърки, но в началото на втората бъкитата се хвърлиха агресивно и след няколко жеста на съдийската двойка стигнаха до 17:17 в 45- ата минута.

Неотсъдени крачки, пресилени изгонвания за етърки, спорни 7-метрови наказателни удари позволиха да се стигне до изравняване. Опитът за обрат обаче не се получи и великотърновки отново дръпнаха , като разликата достигна до 4 попадения. Силни изяви на вратата имаше Деси Николова, която спаси няколко няколко дузпи, включително и в последната минута. Тогава и далата всичко от себе си Зоя Стефанова получи пресилен червен картон, но краят дойде при  22:24. Най- резултатни за виолетовите с по шест попадения бяха Даниела Коцева и игралата със здравословни проблеми Станислав Димитрова, която показа изключителен характер.

Етърки получиха купата и златните медали от шефа на клуба Атанас Атанасов, а президентът на БФХ Росица Бакърджиева връчи двете индивидуални отличия в първенството. Зоя Стефанова бе обявена за най-полезен състезател, а Десислава Николова за най-добър вратар.

„Етър-64": Десислава Николова, Зоя Стефанова 5, Даниела Коцева 6, Зорница Стефанова, Десислава Кръстева 1, Мадлена Дончева 3, Станислава Димитрова 6, Мирела Павлова 2 /Габриела Николова, Кристина Стефанова, Първолета Димова, Петя Кръстева, Габриела Янкова, Дария Събева/.