Невероятен обрат на зимния турнир от 1:3 до 7:3!
Невероятен обрат на зимния турнир от 1:3 до 7:3! / Дарик нюз

Страхотен мач изиграха отборите на „Япистрой" /Килифарево/ и „Осцеола" и стоплиха мръзнещите зрители в ДКС „В. Левски". До почивката на срещата от група „Д" килифаревци губеха с 2:3, като Тихомир Василев откри за „Осцеола" в 6- ата минута, а два гола добави Красен Иванов. За „Япистрой" точни бяха Светослав Стефанов и Иво Нейков. През втората част килифаревци забиха пет безответни попадения и взеха трите точки със 7:3. Светослав Стефанов вкара два пъти, разписаха се още Зоран Дочев, Даниел Славчев и Борис Чакъров. Така започналия с две победи тим на „Осцеола" почти сигурно няма да продължи, тъй като три отбора имат по още един мач и всички шансове да са преди него.

„Щастливеца" разби „Горските" с 6:1 в среща от група „Е". Загубилите шансове да продължат младоци нямаха никаква мотивация и въпреки, че през първата част опитаха да са на ниво след нея съвсем свалиха гарда. Липсваше им и липсата на вратаря Васил Боев, чието отсъствие не бе компенсирано. Боян Александров откри с попадение от минимален ъгъл, а Михаел Павлов нямаше шанс да изравни. Последва нов гол на Боян Александров и почивката дойде при 2:0. Оставен непокрит Радослав Аврамов покачи на 3:0, след което два гола добави Александър Иванов. При 5:0 Димитър Цонев намали на 5:1, а след това пропусна да направи загубата по- почетна. Секунди преди последния съдийски сигнал Боян Александров фиксира крайното 6:1. Така „Горските" отпаднаха, а другите четири отбора в групата ще се борят за първите две места в оставащите два мача.

В група „Ж" „Валда" обърка сметките на „Гладиатор", отнасяйки го с 6:2. В 4- ата минута Михаил Кънев откри, после голове нанизаха Ивайло Николов, Красимир Иванов и пак Михаил Кънев за 4:0. Георги Георгиевсе отчете за 4:1, но отново Красимир Иванов вкара за 5:1, а до края двата отбора си размениха по един гол чрез Добрин Колев и Красимир Иванов. Мачът бе последен за „Гладиатор", който отпада, а на осминафиналите от групата ще играят „Спортно Търново- 1" и „Риболовен център", както и да завърши двубоят по между им.

Последният мач от група „З" между „Голд" и „Килифарево" не се игра, тъй като след серията си от поражения този килифаревски тим бе решил да загуби служебно с 3:0. Тук всичко ще се реши чак в петък, когато „Янтра- 1" и „Голд" излизат в директен сблъсък за място в елиминациите.

Програмата днес: 17 ч. „Белият балет"- ПМГ, 18 ч. „Етно"- „Спортно Търново- 2", 19 ч. „Екстрамадура"- „Алпласт", 20 ч. „Кантона"- „Росица".