Две греди и пропуски, лишиха етърци поне от точка в Банско
Две греди и пропуски, лишиха етърци поне от точка в Банско / Дарик нюз

300 души се събраха в изключително горещият съботен следобед на стадион „Свети Петър" в Банско, за да гледат срещата между едноименният местен тим и "Етър- 24".

Старши треньорът Николай Арнаудов отново завъртя състава, като за първи път като титуляр започна Димитър Кушев, а новите попълнения с изключение на Илко Трифонов, седнаха на пейката. Заради контузии във Велико Търново останаха Джихат Кямил и Мариян Иванов. Лапантов, който също имаше проблеми през седмицата, бе резерва.

Мачът тръгна равностойно, но постепенно етърци наложиха превес, с много активни и точни действия на Генов и Петров в средата на терена. В 33- ата минута Мишо Аврионов би в левия стълб, вместо в празната врата. Топката се върна в него, но вторият му удар бе избит от играч на голлинията.

Малко по- късно Трифонов шутира, а Кушев бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но малко не му достигна да вкара.

В същото време банскалии не успяха да създадат опасност пред вратата на Венци Димитров.

В 54- ата минута обаче от фаул Георги Калайджиев изпрати неспасяемо топката в сглобката под гредите за 1:0. Само след 4 минути отново Калайджиев изстреля бомба от 25 метра за 2:0.

След изпълнение на корнер Гайдаров удари втора греда, но две греди гол не правят. Попадение все пак падна. В 65- ата минута Гайдаров центрира отдясно и Димитър Кушев с глава намали на 2:1. Арнаудов веднага опита да усили нападателната мощ, като на мястото на Трифонов влезе Лапантов, а Аврионов бе сменен с Кънев. Десетина минути преди края треньорът на "виолетовите" извади и централният защитник Пламен Костадинов и пусна на негово място Харлов, но и това не помогна.

Нов шанс се разкри пред Димитър Кушев, но този път удара му с глава бе изваден от вратаря в корнер.

Най- чистото положение дойде чак в 90- ата минута, когато Румен Лапантов от 15 метра стреля на милиметри край страничния стълб.

"Загубихме от отбор, който превъзхождахме с една класа. Владеехме играта през цялото време, имахме две греди на Аврионов и Гайдаров, отправихме немалко удари. Трябваше да решим мача още през първото полувреме, когато изпуснахме домакините. За съжаление във футбола не винаги по- добрият печели. Сега трябва задължително да бием „Малеш" (Микрево), за да дръпнем в класирането", коментира прокуристът на великотърновския клуб Стефан Атанасов.

„Етър- 24": Димитров, Гайдаров, Костадинов (82 Харлов), Ванков, Димов, Христов, Трифонов (69 Лапантов), Петров, Генов, Аврионов (74 Кънев), Кушев.