„Дени” взе трета победа, фаворитите не се надиграха
„Дени” взе трета победа, фаворитите не се надиграха / Дарик нюз

Победа със 7:2 срещу „Идеал" записа в понеделник „Росица" /Поликрайще/. Мачът от група „А" бе първия от програмата на зимния турнир в ДКС „В. Левски" за седмицата. Още в 4- ата минута Александър Кирилов откри, а веднага след това два гола добави Тихомир Киров. Тодор Киров покачи на 4:0, но Енвер Силистрелиев върна интригата в мача, като заби две попадения в началото на втората част за 2:4. Тодор Киров вкара пети гол за поликрайщенци, а Георги Бижев и Александър Пангелов довършиха съперника с още два.

Битката за първото място в група „Б" между „Каталуния" и „Алпласт" завърши без победител 2:2. В самото начало на срещата Стоян Иванов се разписа за „каталунците", но Мартин Иванов малко след това изравни. Людмил Петров вдигна на 2:1, с петото си попадение в турнира, а в самия край на полувремето Илиян Димитров доведе нещата до 2:2. След почивката опасности имаше и пред двете врати, включително греда и пропусната дузпа от „Каталуния", но повече голове не паднаха.

2:2 приключи и сблъсъкът за върха в група „В" между „Поликрайще" и „Спортно Търново- 2". Още при първата атака търновецът Иван Стойчев разтресе гредата на противника. После Павел Гицов изтърва две възможности за поликрайщенци, но колегата му Евгени Цачев откри резултата след пас на Петър Рачев. В 12- ата минута Павел Гицов се реабилитира и удвои след нова асистенция на Рачев. Втората част започна с нова греда на Иван Стойчев, след която тимът на „Спортно Търново- 2" натисна и само за 3 минути Златко Златев наниза два гола за 2:2.

В последния двубой „Дени" взе трета поредна победа, но много трудно се наложи над ПМГ с 4:3. В 5- ата минута Пламен Станчев разпечати съперника, но в 13- ата Емил Костадинов изравни. В 18- ата минута бе отсъдена дузпа в полза на „Дени", която вратарят Станимир Палев пропусна.

През първите шест минути на втората част съперниците си размениха по един гол. Стефан Николов изведе „Дени" напред в резултата, а Чудомир Петров контрира за 2:2. Бисер Пенчев и Пламен Станчев доведоха нещата до 4:2 в полза на „Дени", а Апостолов успя да намали на 4:3 и да съхрани интригата до края.

Програмата днес: 17 ч. „Осцеола"- „Ужас", 18 ч. „Горските"- „B&G POWER", 19 ч. „Гладиатор"- „ Риболовен център", 20 ч. „Килифарево"- „Тотитранс".