Александрина Бурнева наниза 13 гола на националките
Александрина Бурнева наниза 13 гола на националките / netinfo

Победа с 34:22 записаха хандбалистките на „Етър- 64" срещу националния отбор за девойки, който се състезава под името "Евро- 2011", в първенството на женската „А" група. Двубоят бе отложен от ХV кръг и се игра в габровската зала „Орловец". Старши треньорът на великотърновки Йонка Генчева даде шанс за изява и на трите вратарки Александрова, Николова и Косева, които пазиха по 20 минути. Срещата бе равностойна до средата на полувремето, когато етърки водеха с два гола 10:8. След това „виолетовите" започнаха да трупат аванс, взеха полувремето с 16:9, а след почивката продължиха методично да увеличават разликата.

Най- резултатна бе Александрина Бурнева, която отбеляза 23 гола. Йонка Генчева съобщи, че е постигната договорка с ръководството на габровския клуб „Бъки" мачът между двата отбора да е на 21 април /сряда/ от 18 часа в ДКС „В. Левски", а не три дни по- късно. Тогава ще бъде и награждаването на шампионките, които за втора поредна година носят виолетови екипи.

„Етър- 64": Александрова, Зорн. Стефанова /1/, Семерджиева /5/, З. Стефанова, Стоилова /5/, Богданова /6/, Бурнева /13/ / Д. Николова, Косева, Дончева /2/, Н. Стефанова /2/, Иванова, Цветанова, Костова/.