16 гола паднаха в първия ден на зимния турнир по футбол
16 гола паднаха в първия ден на зимния турнир по футбол / © Dariknews.bg

16 гола паднаха в първият ден от тазгодишното издание на футболния турнир в зала. В понеделник в ДКС “В. Левски” най- равностоен бе първият двубой, в който „Лас Вегас” /Лясковец/ обърна „Ветеран турист” с два бързи гола на Тодор Чирпанов. Мачът започна с високо темпо, като до 15- ата минута имаше лек превес на „Лас Вегас”. В 25- ата обаче „Ветеран турист” откри резултата, след като Деян Димитров излезе сам срещу вратаря и стреля в долния десен ъгъл за 0:1.

Всичко се реши в рамките на две минути в средата на второто полувреме. Тодор Чирпанов в 32- ата изравни, с удар под плонжа на вратаря, а в 34- ата минута преодоля стража и от малък ъгъл донесе победата за „Лас Вегас” с 2:1. „Лайтс” постигна категорична победа с 4:0 над „Багатури” във втората среща за вечерта. Още в 5- ата минута, след остро изпълнен корнер от Владко Атанасов- Иван Иванов си отбеляза автогол. След още пет минути Мартин Иванов проби отдясно и с техничен удар по земя удвои резултата.

Стефан Ангелов направи 3:0 с индивидуален пробив през центъра, като топката срещна десния стълб преди да влети в мрежата. В края на мача Петър Андреев направи 4:0 със странична ножица, отбелязвайки най- красивия гол в първия ден на турнира. 4:0 завърши и третият мач между „Япистрой” /Килифарево/ и „Ноу нейм”. Георги Каравасилев разпечати вратата на съперника в 9- ата минута. В 28- ата Зоран Дочев бе изведен на празна врата и покачи на 2:0. За 3:0 точен отново бе Каравасилев, а Калоян Георгиев оформи крайното 4:0. Победителите пропуснаха и доста положения.

„Водстрой” постигна най- убедителната победа през първия ден, като укроти „Лудата банда” с 5:0. Райко Райков откри в 13- ата минута с удар отблизо, а в 17- ата Кристин Иванов с левия крак покачи на 2:0. Още при следващата атака Христо Радоев стреля силно в долния десен ъгъл за 3:0. През второто полувреме Веселин Койчев вкара четвърто попадение, а Атанас Иванов петото. Тази вечер турнирът продължава с мачовете: 17 ч. “Ел Класико”- “Спортно Търново”, 18 ч. “Долапчиеви”- “Паника”, 19 ч. “Алекс ОК”- “Алпласт” и 20 ч. “Ботев- 21”- “Захарни заводи”.