/ СК "Вокил"
Завърши последното за спортната година Държавно първенство на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай. Варна бе мястото на събитието, а домакин бе местният клуб по кикбокс и муай тай „Вокил” в лицето на неговия председател Галин Димов.В рамките на държавното  бяха изиграни тринадесет двубоя по муай тай във всички възрастови групи.

Варна е домакин на Държавния шампионат по муай тай

Десетте клуба по муай тай, които се явиха показаха най-доброто почти през целия ден държаха публиката на крака. Бурни аплодисменти, традиционни танци (Уей кру и Рам муай), невероятно изпълнени техники от муай тай с огромен заряд и перфектна чистота, съпътстваха всяка една от срещите.

След изчисляване на победите и броя на състезателите бе обявено и отборното класиране. Безспорен победител с 27 т. и отборен шампион е СК "Самурай", който грабна купата и я отнесе към гр. Бургас.. Втори останаха бойците на СК „Аргус” с 15 точки, а трети състезателите на „ТИМ” с 14.

Публиката получи това, за което беше дошла – зрелищни двубои от класни състезатели, съобщават от клуба домакин „Вокил”. Особено впечатление направиха срещите при мъжете. В категорията до 63,5 кг. Волен Костадинов от СК "ТИМ" показа истинска класа в муай тай.

При по-тежките до 81 кг. Едуард Алексанян от СК "Дрийм" се изправи срещу Николай Йоргов. И двамата състезатели не отстъпваха и крачка назад, но по-подготвен се оказа Алексанян, който изпрати съперника си два пъти в нокдаун.

Организаторът Галин Димов се бе погрижил за всичко и получи благодарности от клубовете за провеждането на шампионата.