„Драконът” и „Дива патица” в афиша на „Варненско лято” тази вечер
Драконът
/
www.viafest.org
Две постановки предлага тази вечер програмата на театралния фестивал "Варненско лято".
www.viafest.org
На основна сцена зрителите ще могат да гледат постановката на Явор Гърдев "Драконът", в която участват Михаил Мутафов, Михаил Билалов, Стоян Радев, Ованес Торосян и др. Спектакълът има номинации за „Икар“ за майсторско техническо осъществяване и за „Аскеер“ за костюмография (Свила Величкова) и за музика (Калин Николов).Началото е в 20:15 ч.
www.viafest.org
С награда „Икар“ за сценография (Никола Тороманов) и с номинации за режисура и за водеща женска роля (Ана Пападопулу) е постановката "Дива патица" на Народния театър "Иван Вазов", която започва в 18:00 ч. на сцена "Филиал". В нея участват още Иван Бърнев, Елена Телбис, Валентин Ганев и др.
От 22:00 ч. на площад "Независимост" започва уличното представление "Градината на ветровете" на испанската улична театрална компания „Кал и Канто“.