Шампионатът по автокрос стартира край Търговище
Шампионатът по автокрос стартира край Търговище / Диляна Стойчева
Днес в община Търговище завърши първият кръг от Националния шампионат по автокрос. Състезанието се проведе на трасето до с.Давидово. В оспорваната надпревара се включиха 34 бъгита от цялата страна.

В клас, до 1600 куб. см., миналогодишният шампион Диян Йорданов отново доказа класата си. Той убедително победи съперниците и категорично зае най-високото стъпало на почетната стълбичка.

Съотборникът на Диян в „Търговище Ауто 2001”, Румен Костадинов го следваше по петите през цялото състезание и се класира втори. Трети стана Красимир Шиков (Тони Старт), а четвърти - Галин Георгиев (Търговище Ауто 2001). Следващите места бяха заети от състезателите на Тони Старт - Димитър Калев, Пламен Петров и Иван Върбанов.

В клас над 1600 куб. см.победител отново стана шампионът от миналата година Христо Александров, следван от съотборника си Владимир Трайков (Димитров и Синове). Трети в големия клас се класира Димитър Митков(Тони Старт).Четвърти е Александър Атанасов от (Старт Н Криводол) След него се нареди търговищенецът Георги Георгиев. Тодор Герганов от „Етър рейсинг” се класира шести. Търговищката легенда в автокроса, ветеранът Неделчо Русев остана седми.