Българският шампион Лудогорец елиминира черногорския първенец Будучност, след като го победи с 3:1 при визитата в Подгорица и си осигури участие във втория предварителен кръг по пътя към групите на Шампионската лига, съобщи Gong.bg.

"Лудогорец" представи поредното си ново попълнение (ВИДЕО/СНИМКИ)

Разградчани изиграха страхотно първо полувреме, в което реализираха два от головете си – чрез Ихинио Марин (12) и Мавис Чибота (25), но Игор Чукочив за домакините все пак материализира частичното игрово предимство за „синьо-белите” с попадение през първата част. В третата минута от добавеното време Каули Оливейра вкара третия гол за „зелените” и запрати тима си напред в квалификациите.

Успехът в балканската страна прати „орлите” към втория кръг, където другата седмица Лудогорец ще приеме датския първенец – Мидтиланд, с Божидар Краев в състава си.

Лудогорец прегази Славия и чака Будучност със самочувствие (ВИДЕО)

И макар Будучност да реализира последното попадение в срещата, то тимът от Подгорица не успя да съумее да застраши за втори път вратата на Ренан дос Сантос. Вместо това, "орлите" категоризираха успеха си още по-значимо, след като в третата минута на добавеното време Каули Оливейра оформи крайното 3:1 в черногорксата столица. По този начин стартът за българските отбори в европейските футболни турнири бе повече от добър, след като следващата седмица участието си стартират и родните тимове във втория по сила футболен турнир на континента - Лига Европа.