ДПС отново е първа политическа сила в Кърджалийско със сигурни 3 мандата
ДПС отново е първа политическа сила в Кърджалийско със сигурни 3 мандата / netinfo

Вече са обработени 100 процента от протоколите от вчерашния вот за 42-ро народно събрание в 9-ти Кърджалийски многомандатен район, съобщиха от РИК в Кърджали. във вчерашния ден до урните са достигнали 77 646 гласоподаватели.

Очаквано първа политическа сила в региона е ДПС, за която са гласували 46 407 човека, следвани от ГЕРБ с 12 721, Коалиция за България - 8943, „Център - Свобода и достойнство" - 3017, „Атака" - 1333 и Национален фронт за свободна България с 1165 гласа.

Броя на недействителните бюлетини по данни на РИК е 3238. В комисията не са получавани сигнали за развалена и неработеща копирна техника, но има сигнали, че са получавани ръкописни копия от протоколите.

В 9-ти кърджалийски многомандатен район бе отчетена слаба избирателна активност. Според обработените вече протоколи тя е достигнала 36,07 процента.

Засега от РИК не коментират как ще бъдат разпределени мандатите. Със сигурност ДПС печели 3 мандата от 5 възможни, но как ще бъдат преразпределени гласовете, включително и тези от чужбина по технологията на Херман Майер, все още не е ясно.