Убедителен старт за футболистите на Велбъжд пред родна публика
Убедителен старт за футболистите на Велбъжд пред родна публика / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Категоричен успех постигнаха футболистите на "Велбъжд", водени от Юлиян Кръстев при първия си домакински мач за новото първенство в Югозападната "В" група. Кюстендилци надиграха с 4:0 един от новаците в групата "Конелиано"- Герман. Тотално превъзходство и игра, която се хареса на феновете на стадион "Странджата". Александър Александров- Аци откри головата сметка на този мач, след като бе точен в 15- та минута. Асистира му капитанът Мирослав Петров. Красива триходова комбинация завърши с гол на Александър Димитров в 30- та минута. Атаката започна Мирослав Петров, който подаде на Иван Иванов, а той на голмайстора Димитров.
Контузеният Йордан Йовчев влезе като резерва през второто полувреме и отбеляза ефектен гол в 72- та минута. Крайното 4:0 оформи капитанът Петров, който бе изведен на чиста позиция от Иванов.

След първите 2 кръга на ЮЗ "В" група, "Велбъжд" събра 4 точки, припомням равенството 1:1 с "Оборище" в Панагюрище. "Оборище" спечелиха гостуването си на друг претендент за първото място "Миньор" в Перник с 0:2.
Втора загуба допуснаха футболистите на "Германея"- Сапарева баня, които отстъпиха на "Струмска слава" в Радомир с 3:0.
Останалите резултати от кръга: "Пирин" Гоце Делчев- "Рилски спортист" 3:1; "Сливнишки герой"- "Вихрен" 7:1; "Спортист"- Своге отстъпи пред "Балкан"- Варвара с 1:2; "Места"- "Витоша" Бистрица 1:0; "Беласица"- "Чепинец" 3:0.