Христо Пенов и Владимир Арабаджиев сред най-бързите с картинг
Христо Пенов и Владимир Арабаджиев сред най-бързите с картинг / Влади Владимиров

Кюстендилският талант в картинг спорта Христо Пенов потвърди своята класа на родната писта "Пауталия". Той спечели 5-тия кръг от Републиканския шампионат хо картинг в клас "Mini BG" и финишира втори в 4-тия. Състезателят на картинг клуб "Кюстендил" води в генералното класиране, след двата старта в Хасково и този в Кюстендил. Христо Пенов даде и най- добро време за една обиколка в неговия клас.

43-ма пилоти демонстрираха какво могат на писта "Пауталия" в 5-те класа. Пилотът от "Формула 3" Владимир Арабаджиев спечели битката в клас "KZ2", 3-ти кръг.

Захари Върбанов изпревари Лора Христова в оспорвана битка в клас "Mini". Симеон Симеонов бе над всички в двата кръга от клас "Rotax Junior", а в клас "Rotax Max" спечели Васил Коларов.

Надпреварата премина при отлична организация от директора на старта Тошо Аначков, директора на състезанието Емил Велинов и спортните комисари, ръководени от президента на федерацията по картинг Йордан Върбицалиев.

Третият кръг от РШ по картинг бе открит от областният управител Владислав Стойков.