Върнаха на работа главната сестра на болницата Славея Славова
Върнаха на работа главната сестра на болницата Славея Славова / netinfo

Частично прекратено и прехвърлено от Окръжна в Районна прокуратура Хасково е досъдебното производство срещу главната сестра на болницата в Хасково Славея Славова. Тя бе разследвана по обвинение, в това че в качеството си на длъжностно лице е издавала документи с невярно съдръжание, довели до финансови вреди на лечеблното заведение. Фактите излязоха на бял свят миналата есен, при проверка на ДАНС в МБАЛ, обхващаща периода на управление на бившия директор на болницата д-р Димитър Шопов.

Още тогава по нареждане на прокуратура Славова бе временно отстранена от длъжност, за да не се пречи на разследването. От ръковоството й предложиха работа като редова сестра в нервно отделение, но тя отказа.  Преди повече от месец в управлението на болницата е пристигнало известие от Окръжна прокуратура с разрешение за възстановяването й на работа.

Това каза пред Дарик директорът на МБАЛ д-р Тодор Пандов. По думите му самата Славова обаче предпочела да ползва едномесечен отпуск, преди да се върне на работа. Той изтекъл вчера, когато сестрата се върнала на работа. „Никага не съм вярвал в твърденията, че Славея Славова е престъпник. Тя няма да има проблем с работата си в МБАЛ",  заяви още Пандов.