„Няма никакъв проблем да се изключи тунелът под Шипка от територията на Природен парк „Българка“, обясни вчера на пресконференция в Габрово Тома Белев, ръководител на екипа, разработил Плана за управление на парка, пише вестник "100 вести" днес. Срещата с медиите бе по повод обвиненията срещу ръководството на парка, като възложител, и екипа - като изпълнител, как планът пречи на инвестициите и на общинските програми. „Планът за управление на Природен парк „Българка“ няма отношение към каквото и да е било строителство, свързано с промяна на вида на територията - уточни Тома Белев.
Габрово показа как можем да се обединим, е озаглавена водещата публикация на изданието. В подзаглавието се уточнява: Граждани и управляващи се обединиха, за да защитят интересите на Габрово и да чуят убедителен отговор от екипа, създал плана за управление на ПП “Българка“ - пречи ли паркът на тунела или не.
Двете публикации са на Ружа Любенова. Темата с парк "Българка", обаче не приключва с тях. Журналистът Светлозар Стефанов пише: Община Трявна е изпратила становище относно проекта на План за управление на Природен парк „Българка“, в което са описани забележките и препоръките на общинската администрация, информира кметът на Трявна инж. Драгомир Николов. Първото предложение на Общината е в плана за управление на ПП „Българка” да бъде включен проектът за завършване строителството на язовир „Нейковци” и пречиствателна станция за питейни води в Трявна, което явно не е направено в проекта.
Много подробно темата може да се прочете на втора страница на изданието.
Парк "Българка" намира място и в политическите коментари на трета страница на изданието. "100 вести" публикува интересно становище на Борис Станимиров, от ръководството на ДСБ, който беше и водач на листата на партията на последните избори за парламент. Накратко - Габровци били наказани, че са гласували за ГЕРБ, смята той.
В същото време "100 мести" публикува коментар, според който "Дъхът на Варадеро и думите на Жозеф Дол, лидер на Европейската народна партия, по повод ГЕРБ, дават облик на политическата седмица.
По повод намесата на Атака в историята с парк "Българка" с еприпомня гостуването на Волен Сидеров и сие в Куба.
"Репортажите на електронните медии от протеста на „Атака“ пред парк „Българка” не би било лишено от логика да се сложи като музикален фон позабравената вече песен „Варадеро” на култовия за 70-те години дует Стефка Берова и Йордан Марчинков. В спомените ми се върти нещо като: „Тя бе от Варадеро... Тя беше нощта, море и мечта.И лъх, и дъх на любовта. Светът пропътувах. Обичах, тъгувах. Аз бях в Хавана, пристигнах със слънце. Заминах с адиос”!