79 състезатели се включиха в Националния турнир по стрелба с лък „Купа Габрово
79 състезатели се включиха в Националния турнир по стрелба с лък „Купа Габрово / Община Габрово

79 състезатели се включиха в Националния турнир по стрелба с лък „Купа Габрово", който се проведе от 22 до 24 януари т. г. в зала „Орловец". Свои представители изпратиха 11 спортни клубове от страната:

СК „Загорски стрелец" - Стара Загора, ОМСК „Тракиец-Садово" - Садово, СК „Динамикс" - Силистра, русенският СК „Джамбо-2006", СК „Раптор Арчери" - Казанлък, СК „Етър-78" - Велико Търново, софийските спортни клубове „Габарит", „Робин Худ" и „Феникс Арчъри", както и два клуба от Разград „Йотов Арчъри Академи" и „Антибиотик".

Кметът на община Габрово Таня Христова откри турнира заедно с председателя на Българската федерация Стрелба с лък - Даниел Павлов.

Състезанието се проведе в категориите мъже и жени над 20 години, девойки/младежи до 20 години и кадети/кадетки до 17 години. Участниците мериха сили в дисциплините олимпийски стил и компаунд.

В олимпийския стил първото място в крайното класиране при мъжете зае Мирослав Мирчев от русенския спортен клуб „Джамбо-2006". На второ място се класира Венцислав Великов от софийския СК „Робин Худ", а на трето - Дамян Дачев от СК „Етър-78" - Велико Търново.

79 състезатели се включиха в Националния турнир по стрелба с лък Купа Габрово

При жените на първо място е Добромира Данаилова от СК „Йотов Арчъри Академи" - Разград, второ място отвоюва Лилия Еленкова от СК „Робин Худ" - София, а на трето място се класира Кадрие Юкселова от софийския клуб „Феникс Арчъри".

От младежите първо място грабна Мирослав Цонев от СК „Етър-78" - Велико Търново, на второ място е Никола Николов ОМСК „Тракиец-Садово" - Садово. В категорията девойки първенец стана Диана Кьорчева, а второ място зае Александра Генова. Двете състезателки са от великотърновския клуб „Етър-78". Десислава Михова от софийския СК „Робин Худ" се класира трета.

При кадетите първо място отвоюва Тодор Пендов, а второто зае Васко Тодоров - двамата са представители на ОМСК „Тракиец-Садово" - Садово. Мирослав Миткин от СК „Динамикс" - Силистра е на трето място.

В категорията кадетки на първо място е Йорданка Атанасова от ОМСК „Тракиец-Садово" - Садово, втора стана Никол Недялкова от великотърновския СК „Етър-78", а трета е Теодора Иванова от софийския клуб „Феникс Арчъри".

В дисциплината компаунд при мъжете първи се класира Виктор Николов от русенския СК „Джамбо-2006", второ място зае Васил Гергинов от СК „Робин Худ" - София, трети е Мартин Матев от СК „Габарит"- София.

Първа при жените стана Дениза Величкова, представител на софийския клуб „Габарит". Почетното второ място грабна съотборничката й Диляна Антонова, а третото място зае Даниела Станева, състезателка на разградския клуб „Йотов Арчъри Академи".

Организатори на Националния турнир по стрелба с лък „Купа Габрово" са Община Габрово съвместно със СК „Робин Худ" - София.

Държавното първенство по стрелба с лък на закрито, което ще бъде от 19 до 21 февруари т. г., отново ще се проведе в спортна зала „Орловец".