200 ученици се включиха в първата проява в рамките на кампанията Разумният си ти
200 ученици се включиха в първата проява в рамките на кампанията Разумният си ти / Дарик Габрово, архив

В продължение на два дни двеста ученици от габровските средни училища се обучаваха на техниките за безопасно движение по пътищата. Кампанията под мотото „Разумният си ти", под патронажа на областния управител на Габрово, стартира с презентация и кратки филми - представени от Владо Кулев, познат на мнозина от ТВ предаването „Живот на скорост".

В рамките на първия ден всеки един от участниците премна през специално обособените зони - БЧК; КАТ/ДАИ и Драйвинг скилс. Учениците решаваха листовки, учиха се да оказват  първа помощ, получаваха напътствия и практически съвети от Школата по безопасно шофиране. Една от големите атракции бяха двата симулатора, чрез които участниците успяха да усетят какво е удоволствието да управляват автомобил.

Демонстрации по дрифтинг вдигаха адреналина на учасниците в мероприятието момичетата и момчетата, които само в този момент бяха наблюдатели. Професионалистите от клуба призоваха всички да бъдат разумни, когато седнат зад волана и да спазват изискванията за поведение на пътя - било то като пешеходци или водачи на автомобили.  Дрифтовете са допустими, но на определените за това места и след преминато специално обучение, подготовка и оборудвани автомобили - обясниха те.

Участниците внимаваха и попиваха знания, като втория ден с препитвания и практически задачи бяха определени най-добрите сред тях. Като резултат от това, те получиха и награди. Всички ученици, участници в инициативата, получиха грамота за участие в кампания, чиято основна цел бе повишаване безопасността при движение по пътищата.

Кампанията се реализира от Консултантска къща Европроект с подкрепата на РИО-Габрово, КАТ-Габрово, ДАИ- Габрово, БЧК, БМВ клуб България, Мтел и Училище за професионално шофиране "Driving Skills"