"Оптимистите" на ОМК Несебър 2000 категорични побдители и този уикенд
"Оптимистите" на ОМК Несебър 2000 категорични побдители и този уикенд / netinfo
Несебърският клуб отново разби конкуренцията, окупирайки челната четворка на регата в Приморско

ветроходство

ОМК "Несеър 2000" за пореден път доказа, че има най-добрите състезатели. Тази сутрин БФВ публикува националната ранглиста в клас „Оптимист“ и обяви състава на националния отбор за европейското първенство в Холандия. Четирима от общо седем членове на отбора на България, които ще се състезават в "страната на лалетата" са състезатели на несебърския клуб.Това са Даниел Йорданов, Георги Маноилов, Диана Маркова и Мартин Геров.
Ветроходците на общинския морски клуб "Несебър 2000"  и този уикенд останаха без конкуренция. Това стана на провелата се в Приморско регата в детските класове Оптимист, Лазер 4.7 и клас 420.

Несебърските състезатели с треньор Яна Василева в клас Оптимист „разбиха“ конкуренцията и окупираха първите четири места в общото класиране. Диана Маркова застана първа в генералното класиране и се окичи със златен медал при девойките. При момчетата - златен медал за Даниел Йорданов, сребърен медал за Мартин Геров и бронз за Георги Маноилов. Добро представяне за Рози и Ан-Никол Къневи  – ІV и V място при девойките старша възраст, Божидара Бозовайска - V при девойките младша възраст, Александър Вангелов - V при момчета младша възраст и Владимир Пинков – ІХ при момчета старша възраст. Любен Тодоров донесе още един медал за клуба и за града си – бронзов медал в клас Лазер 4.7.