Наградените ветроходци от "Черноморец - Бургас"
Наградените ветроходци от "Черноморец - Бургас" / netinfo
В регатата участваха 15 български клуба
Горещият ветроходен уикенд разпали и състезателния дух на всички ветроходци в последния ден на регата "Черноморец Бургас", организирана от едноименния клуб и със съдействието на Община Бургас.
Участниците бяха над 180 ветроходци, а с най- засилен интерес към събитието бяха най- малките - 82 лодки в клас "Оптимист". В регатата, която е валидна за националната ранглиста, участваха 15 български клуба. Проведоха се 8 състезателни гонки. Главен съдия беше Пламен Георгиев от Варненската съдийска комисия, а председател на протестното жури - Бистра Рачева от РВСК.
На официалното награждаване бяха раздадени 20 комплекта купи и медали в 8 ветроходни класа и различни възрастови групи. В памет на двама изтъкнати треньори на ветроходния клуб бяха поднесени почетни призове "Стефан Бончев" и "Стоян Петков". Наградени бяха  най - надежден и прогресиращ състезател в клас "Оптимист". В категорията "млада надежда" в олимпийския клас "Фин" специално отличие получи Георги Менчев от ОМК "Несебър 2000".

ОМК Несебър 2000

В престижната награда общинския клуб на Несебър за пореден път обра медали и купи. Ветроходците заеха челните честа в общо четири категории.
В генералното класиране в клас "Фин" Георги Менчев и Христо Жеглев заеха съответно първо и второ място. В клас "Лазер Стандарт" пък Иван Димов грабна златото, а Иво Тодоров застана на трето място.  В "Лазер Радиал" в челната тройка влезе Георги Максимов.
В клас Лазер 4.7 при младежите, Димитър Вангелов от общинския клуб на Несебър стана първи и заслужено грабна златото. Носител на златото и първенец в клас 420 стана тандема Владислав Маринов и Марин Георгиев от същия клуб. Съотборникът му Владимир Пинков пък зае второ място в клас Оптимист - младша възраст. При момчетата, отново в клас Оптимист, , почетната стълбица завзеха със съответно второ и трето място Мартин Геров и Даниел Йорданов.