Новак Джокович триумфира с титлата в Маями
Новак Джокович триумфира с титлата в Маями / снимка: Guliver/Getty Images

Световният номер 1 Новак Джокович спечели петата си титла от Мастърса в Маями, след като на финала се наложи над Анди Мъри със 7:6(3), 4:6, 6:0, съобщава Gong.bg.

Това е 26-та среща между двамата, но Ноле вече има седем поредни победи, в последните им двубои, и е печелил 10 от последните 11.

Джокович вече се наложи над Мъри преди две седмици, на полуфинала в Индиън Уелс, и сега отново опита същия подход.

Мъри не сервираше много добре и това бе използвано от Джокович при всяка възможност. Само първият гейм продължи седем минути и обеща достатъчно емоции за феновете. Първият сет наистина бе вълнуващ и бе решен чак в тайбрека.

Във втория сет Мъри поизчисти играта от непредизвикани грешки и стигна до решаващ пробив за 5:4, и след това затвори успешно сета, за да изравни резултата.

В третия сет обаче Ноле бе невероятен и изглеждаше като на видеоигра, неотстъпвайки нито гейм на Мъри и разбивайки го с 6:0.

Така финалът продължи два часа и 47 минути, за пета титла на Ноле в Маями.