Националният отбор по волейбол за мъже победи Куба с 3:1 гейма като гост в мач от група С на Световната лига.
Победата е втора поредна за възпитаниците на Пламен Константинов, които излязоха на второ място в класирането на групата.
В Хавана българите взеха инициативата още в първия гейм и след силна игра на блокада спечелиха с 25:19. Във втория гейм играта вървеше точка за точка, а силна изяви на Николай Пенчев на сервис помогнаха на българския тим да спечели с 25:22.
Кубинците успяха да останат в мача и след оспорван трети гейм спечелиха с 26:24. Българите не позволиха обрат и в четвъртия гейм показаха, че са значително по-опитният отбор, като спечелиха с 25:23.
Най-резултатен за успеха бе Тодор Скримов с 15 точки, а Николай Пенчев се отличи с 12. Капитанът на кубинците Роландо Сепеда завърши с 26 точки.
Тази нощ е вторият мач между двата отбора в Хавана, отново от 03.40 часа българско време.
Българите са в състав Любомир Агонцев, Данаил Милушев, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов и Теодор Салпаров - либеро.
Източник: БТА