/ БТА

Аз не мога да разбера „Продължаваме промяната – Демократична България“ защо непрекъснато искат да протестират - пита се лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов в публикация във "Фейсбук".

По принцип е хубаво човек да протестира, защото това показва, че е свободен, но трябва да има смисъл - в случая основателна причина, написа Трифонов.

Ако гледам от позицията на ПП-ДБ, няма правителство, т.е. правителството падна, ще има избори след два месеца. ПП-ДБ твърдят, че ще имат 121 депутата в следващия парламент - ами, значи всичко им е наред, каза Трифонов и допълни, че при такова мнозинство в следващия парламент те ще могат да направят каквото си искат и да приемат каквито си искат закони.

ПП–ДБ и „Възраждане“ организират протести в София

„Тогава защо протестират? Или те по-скоро приличат на братята роми в онзи виц, в който те се изправили пред парламента и започнали да скандират: „Искаме, искаме, искаме“, а председателят на парламента излязъл пред събралите се хора и казал: „Добре, кажете какво искате.“ А единият от братята роми казал: „К’вото дадеш бе, бате“, написа още Трифонов.

Днес симпатизанти ПП-ДБ излязоха на протест на пл. „Независимост" с искане за честни избори.

Обрат в НС след прегласуване: ИТН решиха НСО да не охранява само заемащите висши държавни длъжности

Няколко часа по-късно лидерът на ИТН коментира и решението на НС да отхвърли предложението НСО да не охранява депутати.

"Ние недомислени закони няма да гласуваме! Ако този законопроект бе минал нормалната процедура с обсъждане и поправки между двете четения, тогава можеше да получи подкрепа от нас отново", написа Трифонов.

"Искам да съм много ясен. Никоя друга партия не може да ни нарежда да приемаме глупави закони или да ни казва как да гласуваме. Това е само и единствено воля на „Има такъв народ“. Особено партия, подкрепена от национални медии, въоръжена със сайтове и наречена от сегашния президент „партия на шарлатаните“, допълва Трифонов. 

По думите му не е работа на парламента да решава кой да бъде охраняван и има ли заплаха за живота му. Но въпреки това ИТН го подкрепи, за да покаже политическа воля и добри намерения. Ако седнете и се зачетете в този закон, ще видите вътре много недомислици, които са нелогични и вредни, но ПП-ДБ така пишат закони - както им се иска, а не както трябва, допълва лидерът на ИТН.  

БТА / Йоана Димитрова