Комисията за защита на потребителите прегледа общите условия на банките, предлагащи потребителски и ипотечни кредити на физически лица. Комисията е изготвила индивидуални препоръки към всяка от 25-те банки за отстраняване на констатирани неясноти в определени клаузи или непълни съответствия с нормативните изисквания. От комисията са поставили срок за вземане на мерки за отразяване на препоръките.
Обобщените резултати от проверката са били предоставени и на Асоциация на банките в България, които са изразили увереност, че банките ще съдействат за отстраняване на допуснати пропуски и несъвършенства в общите условия, където такива са установени.
КЗП планира да продължи работата по тази инициатива, като прегледа и условията за клиентите при останалите финансови посредници, предлагащи небанкови финансови услуги.