/ Община Белоградчик
За осми пореден път Велоклуб „Скала“ с активното съдействие на Община Белоградчик, благодетели и ентусиасти, проведе традиционното състезание по планинско колоездене Rocks N’ Roll 2019. Тази година във велоралито участваха 122 състезатели.

Планинско колоездене Белоградчик

Много ентусиасти от цялата страна проявиха интерес към спортното мероприятие, а с най-много състезатели се представиха градовете София, Пловдив, Плевен, Стара Загора, Разград, Казанлък и Разлог.

Домакините участваха с петима представители - Мирослав Маринов, Алекс Симеонов и Денислав Димитров - от Х-ти клас, Росен Тодоров- ІХ клас и Петър Гълъбов - от VII клас.

Кметът на общината Борис Николов приветства участниците и организаторите и пожела на всички здраве, успешно и безаварийно завършване на състезанието и даде неговия старт.

Повече от 10 жени приеха сериозното предизвикателството за успешно преминаване на 36- километровото трасе, по-голяма част от което минава и сред природния феномен "Белоградчишките скали".

Сред ветераните в състезанието може да се откроят имената на Карина Дончева и Фьодор Драголов. Впечатляващо бе и участието на 12-годишната Йоана Вълканова от Разлог - в най-малката възрастова група, която успешно премина трасето за много добро време.

Участниците в спортната надпревара се състезаваха в 5 възрастови групи. С най–добро време - 1 час, 49 минути и 17 секунди, финишира Владислав Гюров от клуб "Велораптор"- София, който се състезава в категория "Мъже 35-45 години".

Награждаването започна с групата до 18 години за юноши и деца. За радост на домакините първото място в групата бе спечелено от Мирослав Радостинов Маринов от Белоградчик

В категорията на жените победи Ивета Алексиева. В групата мъже 19-35 г. първото място спечели Алек Бонев от София. При мъжете  45+ години за пореден път купата за победител вдигна Фьодор Драголов- клуб "Мамуд"- София.

Планинско колоездене награждаване

Победителите получиха медали, грамоти, предметни и парични награди, а за първото място - и купа. Участниците благодариха на организаторите – Велоклуб „Скала”, като си пожелаха да премерят сили по трасето на Белоградчик отново през следващия сезон.