Общинските съветници на Враца не приеха внесената докладна записка за “Ползване на горите и земите в горския фонд – общинска собственост на територията на Община Враца”. В записката се предлагаха 5 горски имота от землището на с.Згориград, които да се предоставят на желаещи “чрез Публичен търг с явно наддаване”. Според вносителя д-р Даридкова, “средствата от продажбата на добитата дървесина ще влязат в бюджета на Община Враца за нуждите на местната общност”.
“Това е чиста продажба за сеч” коментира предложението общинският съветник от НДСВ Момчил Младенов. Той визира решения на предишния Общински съвет, където се посочва как ще се извършва продажбата, цената по която ще се продава на социално слаби, къде ще се съхранява дървесината и т.н., което в сегашната докладна записка липсва. Против предложението се обявиха и Кирил Илиев от “Атака” и Васил Драганов от БСП, според тях то не било обсъждано в този вариант в комисията по “Земеделие и гори” и обвиниха д-р Нина Даридкова в самоволни действия.