Кметът на Видин лично награди най-добрите.
Кметът на Видин лично награди най-добрите. / Община Видин
За девета поредна година във Видин се проведе ученическото състезание “Аз познавам Видин”. Този път то бе под наслов „Разкажи на приятел за своя роден град”. Събитието е част от програмата за духовния празник на Видин - Димитровден. В началото му възпитаници на детска градина „Славейче” поздравиха участниците.

В състезанието се включиха шест отбора - от училищата „Петко Рачов Славейков”, „Иван Вазов”, „Св. св. Кирил и Методий”,  „Любен Каравелов”, „Отец Паисий” и „Цар Симеон Велики”. В рамките на 20 минути състезателите разказаха на свой приятел за историята на Видин и културните събития, които се организират в него.

Целта на традиционната инициатива е учениците да придобият повече знания за миналото и настоящето на родния си град. Всички участници бяха добре подготвени и представиха увлекателно интересни подробности за забележителностите и фестивалите от културния календар.

Състезателите бяха оценявани от тричленно жури, което определи за победител отбора на ОУ „Иван Вазов”. Кметът на Община Видин Огнян Ценков поздрави всички, включили се в състезанието, за отличното им представяне и връчи символичния ключ на Видин на спечелилите състезанието. „Убеден съм, че този ключ ще бъде в сигурни ръце, а другата година ще го предадем отново на най-достойните”. Всеки отбор получи като подарък кратък исторически очерк за град Видин.