Една от най-натоварените отсечки във Враца – площад „Родина” ще бъде обособена като „Синя зона” до края на седмицата, съобщи управителят на общинското дружество „Паркинги и гаражи” Искра Гешева. В същото време общината предвижада строг контрол на зачестилите злоупотреби от страна на служителите от институциите в града, които отказват да плащат таксата за паркиране.
Кметът инж. Тотю Младенов припомни, че от такса за паркиране са освободени само колите на бърза помощ, полицията и тези на граждани с увреждания, които са получили стикер от общината. Всеки друг, независимо от поста, който заема в която и да е служба или институция е длъжен да заплати паркирането в „Синя зона”.