Разпродават ромски къщи заради задължения за ток
Разпродават ромски къщи заради задължения за ток / netinfo

45 къщи на ромски фамилии от Лом са обявени за продажба от съдия - изпълнител. Имотите се разпродават заради дългове на семействата за електричество. Някои от ромите в кварталите “Младеново”, “Стадиона” и “Хумата” дължат по няколокостотин лева, но има и такива натрупали борчове за хиляди. Според съдии задълженията за ток на няколко фамилии  са по 18 – 20 000 лева. Това са хора, които не са плащали сметките си в продължение на повече от 10 години.
Предстоят описи на още 150 къщи. Повечето от ромските имоти са незаконни и едва ли ще се намерят купувачи, коментират част от съдиите – изпълнители в Лом. Самите те правят опити да помогнат на ромите, затънали в дългове към енергото и удължават срока за доброволно плащане.