Растат случаите на бяс в Монтанско
Растат случаите на бяс в Монтанско / netinfo

Седем случая на бяс в област Монтана са регистрирани от края на декември до сега. Лисица, нападала минаващите автомобили е убита на “Попов мост” на разклона за селата Копиловци и Говежда. Лисица също с неадекватно поведение е отстреляна и в центъра на Чипровци. Бяс вече е регистриран в Копиловци, Говежда, Железна и на два пъти в Монтана. Ветеринарните специалисти броят животните в Чипровци, които подлежат на ваксинация, поясни директорът на Регионалната ветеринарномедицинска служба в Монтана д-р Людмил Антов.