Проектът на врачанската Областна администрация за превръщане в посетителски и информационен център за хора с увреждания на местния Клуб на инвалида във Враца спечели второ място в обявен от Министерски съвет конкурс. Конкурсът е на тема: „Доброто взаимодействие - залог за ефективна поликтика на областно ниво”. В предварително обявения срок са постъпили общо 12 практики от 10 областни администрации в България.
Първото място делят две областни администрации – Пловдивската и Бургаската. Пловдив е представила проект за превръщането на града в достъпно и привлекателно място за живот и работа на хора с увреждания. Бургас е представил проекта си „Морски аварийно-спасителен отряд”. Отличените администрации ще получат грамоти от Министър-председателя на Република България на специална церемония.