Общината преследва неправилното изхвърляне на боклук
Общината преследва неправилното изхвърляне на боклук / netinfo

Мерки срещу неправилното изхвърляне на отпадъци ще предприеме Община Враца, съобщи кметът инж. Тотю Младенов. Най-честите нарушения в това отношение са изхвърляне на строителни отпадаци в контейнерите за смет, които повреждат сметоизвозващата техника. Също така голям проблем е запалването на кофите за боклук умишлено или в следствие на изхвърляне на жар от печки с твърдо гориво.

Освен предвидените глоби за тези нарушения, от общината предвиждат да бъдат награждавани граждани съобщили за конкретни лица, които са изхвърляли неправилно отпадъци. Нарушителите ще бъдат проверявани от полицията и след наложената им глоба ще бъдат разгласени от медиите.