Хора се оплакват от ромско гето
Хора се оплакват от ромско гето / netinfo

Изработване на цялостен план за облагородяване на района на ул.“Гурко” поиска кметът на Враца Тотю Младенов. Решението е взето след подадена жалба от името на  2 500 човека. Те настояват за спешна намеса на ръководството на община Враца срещу постоянните набези на ромските жители в квартала, амортизираните жилища, които обитават и липсата на всякаква хигиена от тяхна страна. Хората се оплакват и от липсата на осветление в близост до 500-те гаража, което е предпоставка за кражби, както и от нерегламентираните сметища в района.


Взето е решение за преместване на ромските семейства в други подходящи сгради общинска собственост. Къщите, обитавани от тях – също общинска собственост, ще бъдат съборени, тъй като не отговарят на изискванията за безопасност. На тяхно място след изготвен идеен проект ще стартира ново строителство. Все още не е ясно дали терените ще бъдат предложени за продажба.