Глобиха некоректни търговци
Глобиха некоректни търговци / netinfo

Комисията за защита на потребителите в Монтана глоби фирма в Лом доставчик на въглища за това, че предлагала по-малко количество от обявеното. Потърпевши се оплакали, че предлаганите въглища от чувал по 25 килограма били с близо 5 кг по леки. В другия случай купувач се е усъмнил в доставеното му количество и при повторно претегляне на камиона се оказало, че е ощетен с 370 кг. Съставени са два акта. Според Закона глобите са в размер от 300 до 3 хиляди лева.