Радослав Димитров втори на блиц турнир в Слънчев бряг
Радослав Димитров втори на блиц турнир в Слънчев бряг / dariknews.bg

Радослав Димитров се класира втори на завършилия късно в сряда вечерта блиц турнир в Слънчев бряг. Междунвародният майстор от В. Търново раздели І- II място с 8 точки от 9 партии и по допълнителен показател отстъпи върха.

Състезанието бе част от десетото издание на мемориала по класически шах Георгиев- Касаровски. Надпреварата в Слънчев бряг, с награден фонд 20 000 лева, събра 136 шахматисти от дузина европейски държави. След пет изиграни кръга Радослав Димитров има 4 точки. Международният майстор от старата столица надигра Хорачек, Андрич, Базел и Якименко и падна ог гросмайстор Красимир Русев. Вчера Радослав срещна гросмайстор Никола Спиридонов.

Друг шахматист от В. Търново ФИДЕ- майсторът Тодор Галунов, преди срещата си от шестия кръг със Стоян Иванов е с 3,5 т. Той се наложи над Валев, Монев и Коебъл, ремизира с Петър Попов и загуби от Сашо Николов. Победителят в мемориала ще вземе премия от 3 400 лева. Миналата година Радослав Димитров се класира пети, като загуба в последния кръг му попречи да раздели първото място, а през 2006 г. брат му Павел Димитров спечели еднолично турнира.