Монтанци показаха на Локото,  че в Б група няма да е лесно
Монтанци показаха на Локото, че в Б група няма да е лесно / Дарик нюз, архив

Загуба с 3:1 в третата си контролна среща претърпя горнооряховският „Локомотив”. Воденият от Сашо Ангелов тим падна от друг втородивизионен отбор– ОФК „Монтана” на стадиона в Тетевен.

Гол при дебюта си за тима на Ферарио Спасов записа последното попълнение на тима Здравко Лазаров- Електричката. Резултата в 7- ата минута откри Александър Киров с неспасяем удар в долния десен ъгъл. В края на полувремето пропуски за „Монтана“ направиха Асен Георгиев, Петър Лазаров и Юлиян Ненов. Символичните гости създадоха първата опасност за вратата на „Монтана” чак в 51-ата минута, когато Красен Трифонов стреля с глава край нея.

В 67-ата минута бърза контраатака на монтанци, подхваната от Янко Ангелов и продължена от Ерик Почански, завърши с центриране и неспасяем удар на Здравко Лазаров– Електричката. В 74-ата минута Красен Трифонов с ефектна задна ножица можеше да намали, но вратарят Ивайло Василев спаси.

180 секунди преди края резултатът бе намален. Любомир Генчев намери непокрит в наказателното поле Антоний Балъков и последният с мощен удар под гредата вкара за 1:2. Горнооряховци опитаха да изравнят, но в самия край Йордан Димитров центрира отдясно и Ерик Почански фиксира 3:1. Така до момента локомотивци имат в контролите една победа, равенство и загуба.

“Играхме добре, но допуснахме индивидуални грешки, които ни струваха загубата”, коментира президентът на клуба Бончо Генчев.

„Локомотив”: Рашков, Карапетров, Стоев, Мар. Иванов, Фиданин, Чирпанов (Балъков), Апостолов(Маринов), Л. Генчев, Илиев (Я. Генчев), Кр. Трифонов, Байчев ( Д. Петров).