Гол на Ванков носи първа победа на великотърновци на чужд терен
Гол на Ванков носи първа победа на великотърновци на чужд терен / dariknews.bg, архив

Първа победа на чужд терен записаха етърци през тази есен. В събота възпитаниците на Велин Кефалов пречупиха с 1:0 "Септември". Единственото попадение падна в 81- ата минута. Секунди по- рано подаване на Харлов бе изчистено в корнер. След изпълнението му топката попадна отново в Харлов и той центрира към включилия се Петър Ванков, който с глава вкара за 0:1.

Равностойна първа част изиграха съперниците в Симитли. Домакините, които до мача не бяха побеждавали на свой терен, започнаха по- активно и в 15 минута създадоха най- чистото голово положение преди почивката. Остро центриране бе пресечено своевременно от Венци Димитров преди върху топката да налетят нападатели. Малко по- късно в наказателното поле на великотърновци отново стана напечено, но Димитров пак си бе на мястото. Постепенно етърци изнесоха напред играта и на свои ред потърсиха гола.

В 30- ата минута вратарят на "Септември" хвана удар на Мариян Генов, а в 36- ата и на Илко Трифонов. В края на полувремето и Румен Лапантов мина между двама и изпробва силата на шута си, но топката се отби от тяло на защитник.

Мачът остана равностоен и през второто полувреме. Веднъж Тихомир Кънев влезе по фланга и би над гредата. В 70- ата минута нов удар на Трифонов бе спасен от вратаря на "Септември". Домакините пък търсеха статични положения от които да центрират пред Венци Димитров, но централните защитници Костадинов и Ванков играха перфектно и обраха всички топки. При една от атаките си "Септември" вкара гол, чрез Лазаров, но преди топката да влезе в мрежата своевременно бе маркирана засада.

„Малко е да кажа, че съм щастлив! Петър Ванков поведе тима като истински капитан, той и Пламен Костадинов бяха изключителни, разцелувах ги след мача. Бяхме перфектни в защита. Ванков и Костадинов изиграха мача на живота си. Не стига че удържаха всичко, ами Ванков вкара и победния гол!", коментира изпълнителният директор на великотърновския клуб Димитър Манолов.

"Етър- 1924": В. Димитров, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Трифонов, Генов /78 Харлов/, Лапантов, Петров /86 Джайеоба/, Аврионов /68 Кушев/, Кънев.