Гергана Баръмова трета на световното по бадминтон в Корея
Гергана Баръмова трета на световното по бадминтон в Корея / Дарик нюз, архив

Великотърновката Гергана Баръмова спечели единствения медал за България от Световно първенство по бадминтон за хора с увреден слух, провело се в Корея. На шампионата в град Бушеон тя завърши трета на сингъл при жените. След трите победи с по 2:0 гейма в предварителната група олимпийската шампионка от Тайпе почива в първия кръг на основната схема, а във втория надигра японката Хиватари с 2:0 гейма. В четвъртфинала Баръмова отстрани със същия резултат друга японка- Ишии. На полуфинала, завърналата се след операция великотърновка загуби от бъдещата световна шампионка Фан (Тайпе) с 2:0 гейма. След това Фан спечели златото, побеждавайки на финала първата в схемата Кристина Довидайтете (Литва) с 2:0.
При женските двойки Гергата Баръмова и Силвия Бозева почиваха в първи кръг, а във втория елиминираха британките Хърли и Уилър и достигнаха до четвъртфиналите. Там обаче паднаха от японките Ишии и Уеда с 2:1 гейма и неуспяха да повторят класирането си от преди четири години, когато играха финал и завършиха втори в света.