Втори успех за юношите на "Черно море" в елитната група
Втори успех за юношите на "Черно море" в елитната група / ПФК Черно море
Юношите старша възраст на Черно море записаха втори успех в Елитната група до 19 години. “Моряците”, водени от Мартин Христов, надиграха тима на Нефтохимик в Бургас с 2:0 в среща от 2-рия кръг на шампионата.

Данаил Димов откри резултата в 25-ата минута след шут от средна дистанция, а Велислав Василев в 42-рата след самостоятелна акция и прецизен завършващ удар покачи на 2:0. През първата част варненци превъзхождаха своя съперник, като пропуски пред вратата на домакините направиха Антоан Вълчев, Петър Вуцов, Денислав Ангелов и Лъчезар Йорданов.

През второто полувреме удар на Антоан Вълчев срещна гредата, а до края на двубоя нов гол не падна.

Така Черно море разделя първото място в класирането със пълен актив от точки и 7:0 голова разлика с тима на Септември, които са със същите показатели.

В следващия кръг “моряците” приемат тима на Славия на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост. Мачът е в неделя, 26 август от 17,30 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Йордан Радев, Георги Топалов, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Лъчезар Йорданов, Велислав Василев (65-Александър Георгиев), Данаил Димов (80-Иван Иванов), Антоан Вълчев, Денислав Ангелов (78-Тугай Неджет).