/ volleyball.bg
Световният шампион Полша продължава без загуба в груповата фаза на световното първенство по волейбол в България и Италия съобщава volleyball.bg. Представителите на „дружина полска“ надиграха Иран с 3:0 (25:21, 25:20 25:22 ) в зала "Конгресна", в предпоследния ден от група D във Варна.

Бихме Куба с 3-0 на световното

С това волейболистите на Витал Хайнен отбелязаха четвърта победа, като с 12 точки са лидер във временното класиране на групата. След загубата Иран има еднакъв актив с България - три победи, една загуба и 9 точки, но „лъвовете“ изпреварват персийците за второто място с по-добър геймов актив.

Реализатор за Полша стана Михал Кубиак с 12 точки.Трима негови съотборници отбелязаха по 10 точки - Пьотр Новаковски, Бартош Курек и Артур Шалпук. За Иран Амир Гафур приключи със 17 точки (2 аса).

Волейболистите на Куба приключиха с успех участието си груповата фаза, след като се наложиха над Пуерто Рико с 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:17) в последния си двубой от група D във Варна.

Втора победа за България на Световното

Най-резултатен бе Мигел Суарес с 31 точки, Мигел Кастро завърши с 19 точки (4 блокади, 5 аса). За съперниците им Морис Торес завърши с 15 точки (2 блокади, 1 ас), 11 добави Еди Ривера (2 блокади, 3 аса).

Така кубинците заемат петата позиция в таблицата с 3 точки (1 успех, 4 поражения), Пуерто Рико е без без победа. Днес, 18 септември от 17:00 ч Иран играе с Финландия, а от 20:30 ч България се изправя срещу лидера Полша.