/ ПФК Черно море
"Черно море" отпадна още на старта на турнира за Купата на България. Варненци отстъпиха с 1-2 при гостуването си на "Монтана" в 1/16 финалите на турнира. Мачът се игра в Чипровци. Домакините откриха чрез юношата на "Морето" Атанас Илиев в 23-ата минута. Марек Кузма изравни в 88-ата, а крайното 2-1 в полза на "Монтана" оформи Атанасов в 91-ата. Това бе четвърта поредна загуба за "Черно море" след инкасираните 3 поредни срещу "Септември", "Берое" и "ЦСКА".
Ето как официалният сайт на "Черно море" проследи развоя на мача:

90+2 мин. Петър Атанасов бележи втори гол за Монтана.

90 мин. Марек Кузма изравнява резултата. Нападателят засече с глава центъриране отдясно от фаул  на Сукуна.

86 мин. Орлин Старокин получава жълт картон.

83 мин. жълт картон за Сукуна.

75 мин. Черно море изпуска най-чистото си положение в мача. Сукуна проби отляво и центрира, топката достигна до Атанас Зехиров в малкия пенал, но футболистът стреля покрай гредата.

73 мин. Атанас Зехиров стреля от  пряк свободен удар ,отсъден за нарушение срещу Марек Кузма, но топката премина над напречната греда.

67 мин. Излиза Илия Миланов, влиза Мартин Костадинов.

Черно море е натиснал съперника в собствената му половина, а Монтанци се бранят с 10 души и разчитат на контраатака.

60 мин. Добра атака за Черно море. Георги Божилов получи пред наказателното поле, финтира футболист на домакините и стреля. Топката рикошира в крака на защитник на Монтана и попадна в Сукуна, който бе на чиста позиция, но бе отсъдена засада.

54 мин. Мариян Огнянов получава жълт картон.

51 мин. Излиза Ертан Томбак, влиза Александър Цветков.

На почивката Георги Божилов влиза на мястото на Николай Минков.

29 мин. жълт картон за Атанас Илиев за груб фаул срещу Орлин Старокин.

23.мин. Атанас Илиев открива резултата – 1:0. Петър Атанасов намери Коконов в наказателното поле. Той се сблъска с Боровик, топката попадна в Атанас Илиев, който от съвсем близо реализира.

7 мин. Орлин Старокин се опита да изненада вратаря на Монтана с далечен изстрел, но стражът улови.

5 мин. Марек Кузма проби отдясно и стреля по диагонала, но топката премина покрай страничната греда.

Състави:

Черно море: Евгений Боровик, Стефан Станчев, Ертан Томбак (51-Александър Цветков), Сукуна, Атанас Зехиров, Илия Миланов (67-Мартин Костадинов), Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Марек Кузма, Орлин Старокин, Николай Минков (46-Георги Божилов).
Резерви: Емил Михайлов, Александър Цветков, Емил Янчев, Георги Божилов, Александър Александров, Мартин Костадинов, Ондрей Сукуп.

Монтана: Ивайло Василев, Стефан Цонков, Иван Михов, Владимир Айтов, Даниел Георгиев, Даниел Васев, Борислав Балджийски (76-Александър Манолов), Йордан Йорданов, Петър Атанасов, Иван Коконов, Атанас Илиев (65-Мирослав Антонов).
Резерви: Евгени Александров, Барахим, Александър Манолов, Борислав Дамянов, Мирослав Антонов, Сергей Георгиев, Християн Илиев.

Стадион: “Кипровец”, Чипровци