Варненци загубиха от Берое
Варненци загубиха от Берое / БФБ
Баскетболистите на „Черно море Тича“ измъчиха „Берое“ в четвъртфиналния мач от турнира за Купата на България, но отстъпиха срещу старозагорци с 58-69 (22-19, 11-16, 11-14, 14-20 ).
Варненци започнаха добре двубоя, като затрудниха максимално съперника до почивката. Тя дойде при 35-33 за тима на Любо Минчев. След нея старозагорци стабилизираха играта си и взеха третата четвърт с 14-11, а последната с 20-14.
Най-резултатен за „беройци“ беше Шей Гибсън с 19 точки. За „Черно море Тича“ капитанът Станислав Цонков се отчете с 23 точки и 5 борби, но бе дисквалифициран за 2 неспортсменски нарушения около 6 минути преди края на двубоя.
„Берое“ вкара 9 тройки от 21 опита, а „Черно море“ 6 от 30.