Равенство между ФК Верея и Добруджа на Трейс Арена
Равенство между ФК Верея и Добруджа на Трейс Арена / ФК Верея

ФК Верея и Добруджа завършиха 1:1 на Трейс Арена в последната среща от 28-мия кръг на Б група.

През първите 20 минути отборите на ФК Верея и Добруджа действаха по-предпазливо и нямаха удари към вратите, но след това домакините увеличиха оборотите и създадоха няколко опасности пред вратата на Димитров. В 24-тата минута капитанът Милен Митев отправи силен удар от 22 метра, но топката срещна лявата странична греда на Добруджа. Пет минути по-късно левият защитник Денис Пидев се бе включил в атака и беше изведен по перфектен начин на чиста позиция от Джунейт Яшар, но бранителят останал сам срещу Димитров стреля над вратата. В 38-мата минута Милен Митев пробва далечен удар, но топката застрашително профуча край вратата на гостуващия тим. В 41 - та минута имаше дискусионна ситуация за Верея след като Джунейт Яшар тръгна към наказателното поле и беше фаулиран от играч на гостите, но нарушението беше отсъдено на линията на границата на пеналта, а след него удара на Яшар мина над вратата от фаул.

След почивката гостите от Добруджа успяха да открият резултата в 56-тата минута. Тогава след центриране от фаул топката прескочи куп играчи и бе върната с глава от Ничев в малкия пеналт , където Илиев с глава вкара за 0:1, но домакините от ФК Верея имаха сериозни претенции за неотсъдена засада при ситуацията. В 62-рата минута Милен Митев с глава затрудни максимално вратаря на гостите. В 64-тата ФК Верея изравни с попадение на Иван Винков, който с удар от границата на наказателното поле успя да изненада вратаря. В 70-тата минута Винков беше изведен на удобна позиция в пеналта, елиминира защитник на гостите, но ударът му беше отразен от стража на Добруджа.